CEREAL

Eat well. Travel a lot. 

Jedno z mnoha motivačních hesel. Životních pravd. Velká bezpatková písmena na barevném podkladu. Všudypřítomná internetová zaklínadla. Nejsem jejich velká fanynka, ale občas, občas, na nich něco je. Tohle vystihuje to, co zlepšuje kvalitu našeho života. Jídlo a cestování. 

A když zůstaneme u té první části, u jídla, u něj mám ráda, když je uklidňující. Comforting. Nenáročné, dobré, zdravé, hezké a variabilní. Už jsem sem dávala recept na müsli tyčinky i na granolu. A tohle je další podobný recept - minimálně suroviny se v podstatě nemění.  A kromě všech zmíněných vlastností navíc vydrží dlouho, což z nich dělá dobrou železnou zásobu. Za předpokladu, že je hned nesníte. A mít po ruce vždy něco dobrého a zdravého mi přijde velmi uklidňující.

Pozn. recept jsem našla na kitchenette.cz - je napsán hezky a srozumitelně, tak myslím, není třeba ho nějak víc upravovat. 

INGREDIENCE
1/2 lžičky prášku do pečiva
4 lžíce mléka
175 g másla
50 g třtinového cukru
60 g javorového sirupu (nebo medu)
300 g ovesných vloček
140 g celozrnné mouky
100 g sušeného ovoce (brusinky, fíky, ...)
100g semínek (sezamová, lněná, chia, ... nebo jejich směs)
100 g ořechů (mandle, lískové, vlašské, …)
špetka soli
olej na vymazání plechu

POSTUP

1. Předehřejte troubu na 160°C. Olejem vymažte plech
2. Do velké mísy nasypte ovesné vločky, mouku, sůl, nasekané sušené ovoce a nasekané ořechy. Na plotnu si postavte malý hrnec a nechte v něm rozpustit máslo. Když je tekuté, přidejte cukr, javorový sirup (med) a metličkou zamíchejte až vznikne hustá emulze. Do malé mističky dejte mléko a rozpusťte v něm prášek do pečiva.
3. Do vločkové směsi přidejte máslovou směs a mléko s práškem do pečiva, vše dobře promíchejte a pomocí vykrajovacích formiček dávejte na plech. 
4. Můžete použít formičky na vykrajování cukroví, nebo na marcipán. Pokud nemáte ani jedno, použijte kroužek, který seříznete třeba od kelímku od jogurtu. Vrchovatou lžíci ovesné směsi dejte do formičky položené na plech, lžicí lehce urovnejte a opatrně sejměte vykrajovátko. Z tohoto množství dělám 20 koleček 5,5 cm velkých v průměru a přibližně 1-1,5 cm vysokých.
5. Pečte 25-30 minut do zlata, jen dejte pozor, aby se sušené ovoce nespálilo, bylo by pak hořké.

Žádné komentáře :

Okomentovat